Časopis Český kras 2015 v prodeji

novinka | od února 2016

Muzeum Českého krasu, Husovo nám. 87, Beroun

Časopis můžete zakoupit na pokladně muzea

Muzeum Českého krasu, příspěvková organizace, vydalo 41. ročník časopisu Český kras.

Toto číslo časopisu Český kras vyšlo za finanční podpory Velkolomu Čertovy schody, a. s. Tmaň. Děkujeme!
Děkujeme také členům redakční rady za jejich významnou a nezištnou pomoc.

Časopis je vydáván nepřetržitě od roku 1976 a uveřejňuje především původní práce zabývající se geologickými, paleontologickými, karsologickými, archeologickými, biologickými, historickými, etnografickými a dalšími výzkumy na území Berounska, Českého krasu a přilehlé oblasti, nicméně je otevřen i pro příspěvky s blízkou tématikou z jiných regionů či ze zahraničí, zprávy z akcí, novinky, nálezové zprávy, recenze a anotace a další drobné příspěvky.

Časopis je možné zakoupit na pokladně Muzea Českého krasu v Berouně (Husovo nám. 87) v ceně 60Kč nebo zaslat na dobírku (60Kč + cena dobírky) po objednání na reditel(zavináč)muzeum-beroun.cz. Více o obsahu aktuálního ročníku naleznete níže. Informace o předchozích ročnících najdete na http://muzeum-beroun.cz/prehledclanku/.

Letošní číslo se se zabývá výskytem měkkýšů, Jiří Kovanda – jako světový odborník na zkamenělé měkkýše – čtenáře seznamuje s třemi významnými lokalitami v Českém krasu. Michal Kolčava shrnuje dlouholeté výsledky svých pozorování mikroklimatických změn v jeskyni Paní hora v Českém krasu. „Za pozornost jistě také stojí popsaný výskyt výjimečné rostliny mlečivce alpského či příspěvek Michala Hejny zabývající se lomy zdické vápenky na Lejškově, čímž přispívá k širšímu poznání historické těžby vápence v našem okolí…“ prozradil Mgr. Štěpán Rak.