Muzeum Českého krasu v Berouně | http://muzeum-beroun.cz

Druhé „Čekání na berounskou tramvaj“

Happening | 4. 5. 2012, od 14 hodin | Husovo náměstí, Beroun

Jak vidíme z pohlednice vydané berounským knihkupcem Václavem Athonym kolem roku 1904, představa o budoucnosti v Berouně se od té dnešní trochu lišila.  Ne vždy se musí futuristické předpovědi vydařit. Nemusíme se tím ale trápit a můžeme to využít jako podnět pro netradiční setkání (happening). Proč nesplnit přání našich dědečků a babiček aspoň na jeden den…

Na Husově náměstí utvoříme „živý obraz“, který bude znázorňovat čekání na opožděnou tramvaj. Uvítáme, pokud přijdou návštěvníci ve starém oblečení ve stylu první republiky. Můžete si vzít třeba i nějaká zavazadla nebo další rekvizity. Následovat bude putování po náměstí, kde se budeme vyptávat náhodných kolemjdoucích: „Odkud pojede ta tramvaj?“ „Nevíte, kde je zastávka tramvaje?“ apod.  Zapojit do zajímavého setkání se může určitě každý. Na zastávce poblíž muzea bude čekat i dobový průvodčí, který cestujícím označí jízdenky berounské elektrické dráhy.

Přihlásit na tuto akci se můžete prostřednictvím Facebooku. nebo na adrese vzdelavani(zavináč)muzeum-beroun.cz.

Informace o loňském happeningu zde. (akce roku 2011 na Facebooku)


Odkaz na tento příspěvek: http://muzeum-beroun.cz/03/2012/tramvaj12/

Citace:

Mgr. Dana Hradilová: Druhé „Čekání na berounskou tramvaj“. Muzeum Českého krasu [online]. 10.3.2012 [cit. 1.4.2020 ]. Dostupné z http://muzeum-beroun.cz/03/2012/tramvaj12/.

Copyright © 2011 Muzeum Českého krasu v Berouně. Všechna práva vyhrazena.
Muzeum Českého krasu ochotně poskytne jakékoliv texty či obrázky nacházející se na této internetové stránce pro vzdělávací nebo propagační účely, nicméně si vyhrazuje právo na to, aby bylo k těmto položkám uvedeno příslušné autorství a aby jakémukoliv zveřejnění předcházelo písemné povolení.