Muzeum Českého krasu v Berouně | http://muzeum-beroun.cz

Geologická exkurze do Prokopského údolí

exkurze | 27. 4., sraz účastníků na Smíchovském vlakovém nádraží, odjezd vlakem v 9:31 do zastávky Praha - Holyně (vlak směr Beroun přes Rudnou) |

Trasa povede ze zastávky Praha – Holyně pěšky údolím směrem k Praze – Hlubočepům. Prokopské údolí právem patří mezi velmi turisticky vyhledávané destinace a nabízí celou řadu přírodních úkazů. My se seznámíme především s jeho geologickou historií, poznáme různé typy vápenců a také navštívíme některé geologicko-paleontologické lokality. Každý si jistě přijde na své a během výletu najde i nějakou tu zkamenělinu. Exkurze povede po dobře schůdné cestě  dlouhé cca 5km, předpokládaná doba je přibližně 4 hodiny. Svačinu s sebou. Návrat na Smíchovské nádraží možný MHD, tramvají ze zastávky Geologická – linkami č. 6, 12, 14, 20 a 54.


Odkaz na tento příspěvek: http://muzeum-beroun.cz/03/2014/geologicka-exkurze-do-prokopskeho-udoli/

Citace:

muzeum: Geologická exkurze do Prokopského údolí. Muzeum Českého krasu [online]. 17.3.2014 [cit. 13.4.2021 ]. Dostupné z http://muzeum-beroun.cz/03/2014/geologicka-exkurze-do-prokopskeho-udoli/.

Copyright © 2011 Muzeum Českého krasu v Berouně. Všechna práva vyhrazena.
Muzeum Českého krasu ochotně poskytne jakékoliv texty či obrázky nacházející se na této internetové stránce pro vzdělávací nebo propagační účely, nicméně si vyhrazuje právo na to, aby bylo k těmto položkám uvedeno příslušné autorství a aby jakémukoliv zveřejnění předcházelo písemné povolení.