Muzeum Českého krasu v Berouně | http://muzeum-beroun.cz

Páté „čekání na berounskou tramvaj“

akce | 8. 5. ve 14:00 | Před kašnou na Husově náměstí v Berouně

Na Husově náměstí vytvoří opět, tentokrát 8. 5. ve 14:00, skupina nadšenců „živý obraz“, který znázorní čekání na opožděnou tramvaj. Berounský knihkupec totiž před 101 lety vydal pohlednici futuristického Berouna, kde na náměstí jezdí tramvaje. Ne vždy se musí futuristické předpovědi vydařit. Nemusíme se tím ale trápit a můžeme to využít jako podnět pro netradiční setkání (happening). Proč nesplnit přání našich dědečků a babiček aspoň na jeden den…Uvítáme, pokud přijdou účastníci ve starém oblečení ve stylu první republiky. Můžete si vzít třeba i nějaká zavazadla nebo další rekvizity. Následovat bude putování po náměstí, kde se budeme vyptávat náhodných kolemjdoucích: Odkud pojede ta tramvaj? Nevíte, kde je zastávka tramvaje? apod.  Zapojit do zajímavého setkání se může určitě každý. Na zastávce poblíž muzea bude čekat i dobový průvodčí, který cestujícím označí jízdenky berounské elektrické dráhy. Setkání bude letos i zpestřeno poslechem gramofonu na kliku. Máte doma staré šelakové desky? Vezměte je s sebou také!

Akce na FACEBOOKu.

Response code is 404

Odkaz na tento příspěvek: http://muzeum-beroun.cz/04/2015/tram15/

Citace:

Lada Nestoridou: Páté „čekání na berounskou tramvaj“. Muzeum Českého krasu [online]. 12.4.2015 [cit. 19.4.2021 ]. Dostupné z http://muzeum-beroun.cz/04/2015/tram15/.

Copyright © 2011 Muzeum Českého krasu v Berouně. Všechna práva vyhrazena.
Muzeum Českého krasu ochotně poskytne jakékoliv texty či obrázky nacházející se na této internetové stránce pro vzdělávací nebo propagační účely, nicméně si vyhrazuje právo na to, aby bylo k těmto položkám uvedeno příslušné autorství a aby jakémukoliv zveřejnění předcházelo písemné povolení.