Muzeum Českého krasu v Berouně | http://muzeum-beroun.cz

Čekání na berounskou tramvaj

Happening | 15. května 2022, 14.00 hod. |

Na berounském náměstí proběhne v neděli 15. května 2022 již 12. ročník tradičního retro happeningu. Skupina nadšenců v historických kostýmech při něm vytvoří „živý obraz“, který bude představovat čekání na opožděnou tramvaj.

Tato akce je inspirována dobovou pohlednicí „Beroun v budoucnosti“ z roku 1904, na níž tehdejší autor zachytil svoji vizi berounského náměstí s tramvajovým provozem. Ne vždy se futuristické předpovědi našich předků vyplnily. Nemusíme se tím ale trápit a můžeme je využít jako podnět pro netradiční setkání. Proč nesplnit sen našich dědečků a babiček aspoň na jeden den?

Organizátoři uvítají, pokud účastníci přijdou ve starém oblečení ve stylu první republiky, se starými zavazadly nebo dalšími rekvizitami. Následovat bude průvod kostýmovaných nadšenců přes náměstí. Zapojit do zajímavého setkání se může každý. Na zastávce poblíž muzea bude čekat dobový průvodčí, který cestujícím za 1 Kč prodá jízdenku vysněné berounské elektrické dráhy. Setkání bude i letos zpestřeno poslechem flašinetu a možností získat pamětní placku s reprodukcí starých pohlednic. Součástí akce bude také krátké povídání o historii MHD a beseda s populární řidičkou pražské tramvaje Karolínou Hubkovou. Akci pořádá berounský milovník historie Patrik Pařízek a Muzeum Českého krasu.

Sraz ve 14.00 u kašny před muzeem.


Odkaz na tento příspěvek: http://muzeum-beroun.cz/04/2022/cekani-na-berounskou-tramvaj/

Citace:

Vlastimil Kerl: Čekání na berounskou tramvaj. Muzeum Českého krasu [online]. 19.4.2022 [cit. 8.12.2022 ]. Dostupné z http://muzeum-beroun.cz/04/2022/cekani-na-berounskou-tramvaj/.

Copyright © 2011 Muzeum Českého krasu v Berouně. Všechna práva vyhrazena.
Muzeum Českého krasu ochotně poskytne jakékoliv texty či obrázky nacházející se na této internetové stránce pro vzdělávací nebo propagační účely, nicméně si vyhrazuje právo na to, aby bylo k těmto položkám uvedeno příslušné autorství a aby jakémukoliv zveřejnění předcházelo písemné povolení.