Muzeum Českého krasu v Berouně | http://muzeum-beroun.cz

Výstava Barrande & zkameněliny

Beroun | 3. června - 25. září 2022 |

Výstava představuje Joachima Barranda a vzácné zkameněliny

V Muzeu Českého krasu je nově k vidění výstava, která přibližuje osobnost Joachima Barranda (1799–1883). Mimořádného vědce, který se narodil ve Francii, bádal v Čechách a proslul na celém světě díky výzkumu zdejších geologických útvarů a zkamenělin. Za svůj život nasbíral více než 300 000 fosilií a napsal dosud nepřekonané vědecké dílo – 22svazkovovou publikaci Silurský systém středních Čech.

Výstava přibližuje svět dávno vyhynulých živočichů, které nacházel při svých toulkách krajem mezi Prahou a Berounem. K vidění jsou také cenné zkameněliny z regionu – např. z oblasti Skryjí a Jinců, Zahořan a Dědu. Návštěvníci budou taktéž mít možnost poznat Barranda jako pečlivého systematika s úhledným krasopisem, vystaveno bude totiž také několik jeho ručně psaných cedulek ke zkamenělinám a zápisků. Jako veliký unikát pak dokonce uvidíte několik zkamenělin z jeho původní sbírky. K vidění budou také staré školní výukové tabule. Výstavu Barrande & zkameněliny si můžete prohlédnout do 25. září 2022.

Husovo nám. 87

Beroun


Odkaz na tento příspěvek: http://muzeum-beroun.cz/05/2022/barrande-zkameneliny/

Citace:

Vlastimil Kerl: Výstava Barrande & zkameněliny. Muzeum Českého krasu [online]. 31.5.2022 [cit. 2.6.2023 ]. Dostupné z http://muzeum-beroun.cz/05/2022/barrande-zkameneliny/.

Copyright © 2011 Muzeum Českého krasu v Berouně. Všechna práva vyhrazena.
Muzeum Českého krasu ochotně poskytne jakékoliv texty či obrázky nacházející se na této internetové stránce pro vzdělávací nebo propagační účely, nicméně si vyhrazuje právo na to, aby bylo k těmto položkám uvedeno příslušné autorství a aby jakémukoliv zveřejnění předcházelo písemné povolení.