Muzeum Českého krasu v Berouně | http://muzeum-beroun.cz

Muzejní noc aneb Hravý středověk v Hořovicích

Muzejní noc Hořovice | Pátek 10. června 2022 od 18 -22 hodin |

Muzejní noc pořádaná v pátek 10. června Muzeem Hořovicka na Starém zámku se inspiruje obdobím středověku. Program zahrnující různorodé úkoly na jednotlivých stanovištích poskytne zábavu i poučení o životě lidí v minulosti.

Návštěvníky čeká výuka dobových tanců, psaní listin, povídání o řemeslech i venkovském hospodářství. Akce navazuje na téma sezónní muzejní výstavy „Svět středověkých her“ proto si také zájemci mohou hravou formou vyzkoušet některé oblíbené druhy zábavy šlechty i poddaných (například střelbu z kuše nebo hru v kostky).

Těšit se můžete rovněž na uvedení hry Dívčí válka v podání dětských herců z dramatického kroužku pod vedením H. Kreisingerové. Zajímavosti z astronomie a pozorování oblohy nabídne stanoviště žebrácké hvězdárny. Součástí večera je rovněž prohlídka stálé muzejní expozice, doprovodný program proběhne na nádvoří od 18 do 22 hodin ve spolupráci se SVČ Domeček Hořovice.

Vstupné symbolické ve výši 1,- Kč a srdečně zveme rodiny, děti i hravé dospěláky.

plakat_MuzejniNoc_stredovek_2022


Odkaz na tento příspěvek: http://muzeum-beroun.cz/05/2022/muzejni-noc-aneb-hravy-stredovek-v-horovicich/

Citace:

Pavel Bokr: Muzejní noc aneb Hravý středověk v Hořovicích. Muzeum Českého krasu [online]. 27.5.2022 [cit. 7.8.2022 ]. Dostupné z http://muzeum-beroun.cz/05/2022/muzejni-noc-aneb-hravy-stredovek-v-horovicich/.

Copyright © 2011 Muzeum Českého krasu v Berouně. Všechna práva vyhrazena.
Muzeum Českého krasu ochotně poskytne jakékoliv texty či obrázky nacházející se na této internetové stránce pro vzdělávací nebo propagační účely, nicméně si vyhrazuje právo na to, aby bylo k těmto položkám uvedeno příslušné autorství a aby jakémukoliv zveřejnění předcházelo písemné povolení.