Muzeum Českého krasu v Berouně | http://muzeum-beroun.cz

KÁJA SAUDEK – „Tajemství Zlatého koně”

výstava | 15. 6. - 1. 10. 2017 | Muzeum Českého krasu, Husovo nám. 87, Beroun

Muzeum Českého krasu uvede během letních měsíců unikátní výstavu s názvem “KÁJA SAUDEK – Tajemství Zlatého koně“. Expozice představí veřejnosti celoživotní průřez tvorbou se zvláštní sekcí věnovanou České Speleologické společnosti, která jako jedna z mála Saudkovi v totalitním režimu dávala práci, čímž do jisté míry riskovala i svou existenci.

Díla zapůjčená na výstavu budou jak z rodinného depozitáře, tak i ze soukromých sbírek. Zastoupena budou všechna období Saudkovy tvorby a to od 50. let minulého století až do Saudkovy tragické nehody.

Návštěvníci muzea si mohou prohlédnout nejen kresby, grafické listy, plátna, ale také množství doprovodného materiálu jako jsou originální autorovy pracovní předměty, například kreslící potřeby. Dále v expozici uvidíte novoročenky, svatební oznámení, časopisy, knihy, plakáty a další.

Návštěvníci si budou moci zakoupit v muzejním obchodě upomínkové předměty (knihy, plakáty, pohlednice a další) za zvýhodněné ceny.

Reportáž k výstavě: https://youtu.be/EK0t_srwuYM

Reportáž k výstavě na idnes


Odkaz na tento příspěvek: http://muzeum-beroun.cz/06/2017/kaja-saudek-%e2%80%93-%e2%80%9etajemstvi-zlateho-kone%e2%80%9d/

Citace:

Petra Zeidlerová: KÁJA SAUDEK – „Tajemství Zlatého koně”. Muzeum Českého krasu [online]. 7.6.2017 [cit. 13.8.2020 ]. Dostupné z http://muzeum-beroun.cz/06/2017/kaja-saudek-%e2%80%93-%e2%80%9etajemstvi-zlateho-kone%e2%80%9d/.

Copyright © 2011 Muzeum Českého krasu v Berouně. Všechna práva vyhrazena.
Muzeum Českého krasu ochotně poskytne jakékoliv texty či obrázky nacházející se na této internetové stránce pro vzdělávací nebo propagační účely, nicméně si vyhrazuje právo na to, aby bylo k těmto položkám uvedeno příslušné autorství a aby jakémukoliv zveřejnění předcházelo písemné povolení.