Muzeum Českého krasu v Berouně | http://muzeum-beroun.cz

Hradozámecká noc Hořovice

Kulturní program | 31. srpna 2019, 18 - 22 h |

Areálu Starého zámku v Hořovicích ožije kulturním programem v rámci celorepublikové akce Hradozámecká noc, kterou pořádá Národní památkový ústav. Otevřen k nočním prohlídkám bude také Státní zámek Hořovice v těsném sousedství.

Starý zámek nabídne od 18 hodin podvečerní prohlídku stálé regionální expozice Muzea Hořovicka, ale návštěvníci mohou využít příležitosti se podívat také na obě sezónní výstavy.
První z nich, Historie sirkařsktví na Hořovicku, se zaměřuje na historii zdejších významných sirkařských továren z konce 19. století. Druhá, Z historie SDH Hořovice, představuje činnost sboru dobrovolných hasičů v Hořovicích formou fotografií a artefaktů.
Ve vnitřních prostorách čeká zájemce rovněž přednáška historičky příbramského muzea pojednávající o duchovi brdských lesů Fabiánovi. Hudební vstoupení zajistí lovecké spolek mysliveckých trubačů a od 20:30 hodin vystoupí západočeská kapela ATLAS. Po celou dobu trvání akce bude k prohlédnutí prezentace o přírodě a myslivosti ČSOP z Rokycan.

Odkaz na tento příspěvek: http://muzeum-beroun.cz/07/2019/hradozamecka-noc-horovice/

Citace:

Vlastimil Kerl: Hradozámecká noc Hořovice. Muzeum Českého krasu [online]. 12.7.2019 [cit. 2.12.2020 ]. Dostupné z http://muzeum-beroun.cz/07/2019/hradozamecka-noc-horovice/.

Copyright © 2011 Muzeum Českého krasu v Berouně. Všechna práva vyhrazena.
Muzeum Českého krasu ochotně poskytne jakékoliv texty či obrázky nacházející se na této internetové stránce pro vzdělávací nebo propagační účely, nicméně si vyhrazuje právo na to, aby bylo k těmto položkám uvedeno příslušné autorství a aby jakémukoliv zveřejnění předcházelo písemné povolení.