Muzeum Českého krasu v Berouně | http://muzeum-beroun.cz

Odpoledne s netopýry

Zážitkový program | 30. srpna 2022, 14.00 a 15.30 |

Muzeum Českého krasu vás zve na oblíbenou akci, kterou si užijí především děti.

Už jste si někdy pohladili netopýra? Chcete se dozvědět více o životě těchto zajímavých živočichů? Vydejte se za nimi do Berouna.

Na programu je krátká přednáška o netopýrech, ukázky živých netopýrů, netopýří dílnička, mobilní naučná stezka, vědomostní soutěž o ceny. Součástí akce bude i netopýří poradna, kde budete moci získat informační a propagační materiály a zakoupit suvenýry. Výtěžek pomůže záchranné stanici, která se stará o ochranu netopýrů.
Uvidíte živé ochočené netopýry, které si budete moci zblízka prohlédnout, pohladit či nakrmit. Dozvíte se mimo jiné co netopýři jí, kde žijí, co je ohrožuje či co dělat v případě, že narazíte na zraněného netopýra, nebo když ho objevíte ve své nemovitosti. Výrobky z dětské dílničky si děti budou moci odnést domů.
Začátek v 14.00 a 15.30

Program
14.00 přednáška
14.30 ukázky živých netopýrů
15.30 přednáška
16.00 ukázky živých netopýrů
Dětská dílna, naučná stezka a vědomostní soutěž po celou dobu.
Pořádá Muzeum Českého krasu ve spolupráci s ZO ČSOP Nyctalus jako součást celostátní akce Mezinárodní noc pro netopýry u příležitosti letošního Roku netopýrů.
O ZO ČSOP Nyctalus
Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Nyctalus vznikla v červnu 2006. Zabývá se ochranou netopýrů, zejména péčí o netopýry nalezené na území Prahy a chovem hendikepovaných netopýrů za účelem širšího vzdělávání veřejnosti, nejčastěji při netopýřích nocích a dalších veřejně přístupných akcích. Od roku 2009 spolupracuje se záchrannou stanicí AVES v Brandýsku u Kladna. Od roku 2010 je akreditovaným osvětovým ekocentrem ČSOP.
Vstupné 60 Kč/osoba

Odkaz na tento příspěvek: http://muzeum-beroun.cz/07/2022/odpoledne-s-netopyry-5/

Citace:

Vlastimil Kerl: Odpoledne s netopýry. Muzeum Českého krasu [online]. 25.7.2022 [cit. 5.10.2022 ]. Dostupné z http://muzeum-beroun.cz/07/2022/odpoledne-s-netopyry-5/.

Copyright © 2011 Muzeum Českého krasu v Berouně. Všechna práva vyhrazena.
Muzeum Českého krasu ochotně poskytne jakékoliv texty či obrázky nacházející se na této internetové stránce pro vzdělávací nebo propagační účely, nicméně si vyhrazuje právo na to, aby bylo k těmto položkám uvedeno příslušné autorství a aby jakémukoliv zveřejnění předcházelo písemné povolení.