Kalendář akcí

Plán výstav, přednášek a dalších akcí do konce roku

Change Timezone Add to google calendarRefresh calendars
Červen 2017
Agenda Calendar
Po Út St Čt So Ne
 
1
2
3
4
5
6
Akce: Festival Stranou
17:00-19:30
Kdo je tu doma a kdo host – v rámci již 10. ročníku mezinárodního literárního festivalu Stranou – evropští básníci naživo vystoupí v Muzeu Českého krasu běloruští, čeští, maďarští, polští, rakouští, slovinští a ukrajinští básníci. Ke shlédnutí bude blesková & putovní výstava Záblesk andělů dvou respektovaných polských výtvarníků Jana Kaji a Jacka Solińského – za účasti obou výtvarníků. Večer uzavře svým koncertem violoncellista Petr Hejný.
Přednáška: Bitva u Zborova: významné místo české historické paměti?
18:00-19:30
Bitva u Zborova sehrála významnou roli v posílení významu československého zahraničního odboje za první světové války. V meziválečném období první republiky se dokonce tradice a památka této bitvy stala jedním z klíčových stavebních kamenů tzv. ideje státu československého. Co z paměti bitvy zůstalo dnes? Nad procesy vzpomínání a zapomínání v našich národních dějinách se na příkladu jedné z nejznámějších bitev, kterou v moderních dějinách naši vojáci svedli, ve své přednášce zamyslí prof. Ivan Šedivý z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, autor knihy o první světové válce.
Muzejní noc nazvaná „Třináctky nejen v dějinách“
18:00-23:00
Muzejní noc nazvaná „Třináctky nejen v dějinách“ pořádaná ve spolupráci s Muzeem berounské keramiky nabídne program protknutý číslem „13“. Ani v letošním roce nebude chybět vystoupení šermířské skupiny, tentokrát na téma Templáři.
10
11
12
13
14
KÁJA SAUDEK – „Tajemství Zlatého koně”
Návštěvníci muzea si mohou prohlédnout nejen kresby, grafické listy, plátna, ale také množství doprovodného materiálu jako jsou originální autorovy pracovní předměty, například kreslící potřeby. Dále v expozici uvidíte novoročenky, svatební oznámení, časopisy, knihy, plakáty a další.
Muzejní noc - Muzeum Žebrák
17:00-22:00
Muzejní noc se ponese ve znamení výstav Barvířské rostliny a Galerie Jaroslava Hněvkovského. V obou prostorách bude na návštěvníky čekat komentovaná prohlídka, která je seznámí s taji přírodních barviv i umem žebráckého rodáka, malíře Hněvkovského. Jako každý rok ukončíme muzejní noc na Hvězdárně Žebrák, kde bude pro návštěvníky připraven speciální program.
Akce: Flerjarmark
9:00-16:00
Přijďte se potěšit nákupem nějaké originální maličkosti. Na jarmarku naleznete nejrůznější vyráběné dekorace, bytové doplňky, košíky, šperky, oděvy pro malé i velké, ale také hračky pro děti, miminka a mnoho dalšího.
18
19
20
Výstava: Berounka divoká i romantická v Domově seniorů TGM
Výstava připomínající dramata povodní, které napáchaly škody ve městě i jeho okolí, doplněná o fotografické záběry řeky pokojné a přívětivé. Vernisáž výstavy se uskuteční 21. 6. 2017 od 14:30 hod.
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu