Služby

Pokladna muzea

Muzeum Českého krasu v Berouně nabízí návštěvníkům města turistické známky Berouna, po nichž je zejména o víkendu zvýšená poptávka. Prodejna v přízemí muzea na Husově náměstí má v současné době ve svém sortimentu pohlednice, drobné dárkové předměty, regionální publikace i propagační materiály a je otevřena stejně jako muzejní expozice v sobotu od 9:00 do 16:45, v neděli a ve svátek od 10:00 do 16:45 s výjimkou polední přestávky od 12:00 do 12:45. pokladna(zavináč)muzeum-beroun.cz

aktuální přehled suvenýrů

  • Veřejný internet knihovny Muzea Českého krasu – Počítač s připojením na internet je návštěvníkům zdarma k dispozici na pokladně muzea od 9:00 do 16:45, v neděli a ve svátek od 10:00 do 16:45 s výjimkou polední přestávky od 12:00 do 12:45.

Vzdělávací programy pro školy i rodiče s dětmi

Více informací naleznete v sekci Edukační činnost.

Badatelské dny, knihovna

Zájemce o studium muzejních sbírek a knihovních fondů prosíme o dohodnutí návštěvy předem s konkrétním odborným pracovníkem.

Kontakt:

Žádost badatele o studium (Badatelský list)

Badatelský řád Muzea Českého krasu

Konzultační dny s konzervátorem

Každou první středu v měsíci nabízíme možnost konzultovat s konzervátorem muzea veškerou problematiku týkající se ošetřování a péče o starožitné předměty. Náš restaurátor je připraven poradit Vám s veškerými opravami či údržbou zubem času nahlodaných „pokladů“ domácnosti, zejména ze dřeva, kovů a kůže. Vhodné je vzít si předmět menších rozměru s sebou, v případě rozměrnějších kusů alespoň jeho fotografii. Mimo tyto dny se lze případně individuálně domluvit na telefonu 601 374 243, potažmo skrze e-mail konzervace(zavináč)muzeum-beroun.cz.

Odborná archeologická vyjádření

Muzeum Českého krasu, organizace oprávněná k provádění archeologických výzkumů na území administrativního okresu Beroun, vydává odborná vyjádření na základě žádosti stavebníků popř. orgánů státní správy.

Oznámení o zahájení výkopových prací

Žádost o vyjádření ke stavbě| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu