Kalendář akcí

Plán výstav, přednášek a dalších akcí do konce roku

Change Timezone Add to google calendarRefresh calendars
Květen 2019
Agenda Calendar
Po Út St Čt So Ne
 
1
2
3
Řemesla na muzejním dvorku
Tradiční řemesla v autentickém podání mistrů svého oboru: měčíř, dráteník, tesař, sýrařka, voskařka, kameníci, hrnčíři, tkadlec, přadlena, krajkářka a k tomu písař, odlévání cínu a na prázdný žaludek dobová polní kuchyně. Přijďte se seznámit s řemesly, která znáte spíš z pohádek než ze života. Řadu z nich si budete moci i vyzkoušet a produkt si odnést domů!

Ve dnech 4. – 5. května 2019 (v době konání Hrnčířských trhů v Berouně) v areálu Geoparku Barrandien.

Vstup ze Slapské ulice, jednotné vstupné 20 Kč.
5
6
7
Čekání na tramvaj
14:00-15:00

Na Husově náměstí vytvoří opět 8. května ve 14:00 skupina nadšenců „živý obraz“, který znázorní čekání na opožděnou tramvaj. Berounský knihkupec totiž před 101 lety vydal pohlednici futuristického Berouna, kde na náměstí jezdí tramvaje. Happening se uskuteční se již podeváté.
Ne vždy se musí futuristické předpovědi vydařit. Nemusíme se tím ale trápit a můžeme to využít jako podnět pro netradiční setkání (happening). Proč nesplnit přání našich dědečků a babiček aspoň na jeden den…

Uvítáme, pokud přijdou účastníci ve starém oblečení ve stylu první republiky. Můžete si vzít třeba i nějaká zavazadla nebo další rekvizity. Následovat bude putování po náměstí, kde se budeme vyptávat náhodných kolemjdoucích: Odkud pojede ta tramvaj? Nevíte, kde je zastávka tramvaje? apod.Zapojit do zajímavého setkání se může určitě každý. Na zastávce poblíž muzea bude čekat i dobový průvodčí, který cestujícím označí jízdenky berounské elektrické dráhy. Setkání bude letos i zpestřeno poslechem flašinetu, poháněného vzduchem a lidským sádlem. Máte rádi období první republiky? Tak nebuďte doma a přijďte nás podpořit! Získat můžete pamětní placku nebo pohlednici.
O historii happeningů, jejichž tradici založilo berounské Muzeum Českého krasu, si můžete přečíst na www.muzeum-beroun.cz nebo se zapojte prostřednictvím Facebooku.
9
10
11
12
13
14
15
Acháty a křemeny - krása skrytá v kamenech
K vidění budou ty nejlepší kusy krásných polodrahokamů z posledních desetiletí, které se podařilo ve spolupráci se soukromými badateli shromáždit. Jedná se o unikátní kameny z řady dnes už neexistujících regionálních lokalit.
Vernisáž výstavy: Acháty a křemeny - krása skrytá v kamenech
17:00-18:30
17
Muzeum Žebrák- Mezinárodní den muzeí a galerií - hravé odpoledne
13:00-17:00
Povídání o starých panenkách, jejich opravách a výrobě s jejich sběratelkou.
Muzeum Hořovicka - Mezinárodní den muzeí a galerií - přednáška p. Tomáška na téma sirkařství
17:00-18:00
Představení "sběratelství sirek" od členů filumenistického svazu.
Geologická vycházka za domy - Praskolesy
Vycházka s geologem na Otmíčskou horu.
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Přednáška Historie VVP Brdy - v Hořovicích
Ing. Roman Kovář - Historie VVP Brdy - 2. část v období 2.sv.války - 1955
31
 
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu