Kalendář akcí

Plán výstav, přednášek a dalších akcí do konce roku

Change Timezone Add to google calendarRefresh calendars
Agenda Calendar
Datum a časVýstavy, přednášky, besedyMísto konání
Říjen, 2017
Zahájení 3. 10.
v 7:00.
Potrvá
do
28. 2.
Výstavy: „Do Anglie s Karlem Čapkem“ a „Josef Čapek – malíř, básník, spisovatel“

Výstava „Josef Čapek – malíř, básník, spisovatel“ podává ucelenou informaci o životě a díle tohoto umělce a ryzího člověka, který byl až dosud ve stínu svého celosvětově známého bratra Karla. Výstava „Do Anglie s Karlem Čapkem“ představí barevné fotografie skupiny cestovatelů z Anglie, Walesu, Skotska a Irska, doplněné o texty Karla Čapka a jeho ilustrace, které dokazují stálou aktuálnost Čapkova cestopisu Anglické listy.
Domov seniorů TGM, Pod Studánkou 1884, Beroun
 
Zahájení 19. 10.
Potrvá
do
2. 4.
Za bílým zlatem aneb bavlna a její využití v domácnostech našich předků (s přihlédnutím k historii bavlnářství v Berouně)

Bavlna se jako textilní materiál začala významně prosazovat v průběhu 19. století. Její nástup způsobil revoluci v textilním i oděvním průmyslu nejen v českých zemích. Výstava připomene nejen schopnosti, dovednosti a um žen a dívek prostřednictvím podomácku zhotovených oděvů, oděvních či bytových doplňků, ale i zašlou slávu textilního průmyslu spojenou s městem Berounem. O hudební vystoupení se postará pěvecký sbor Bonbon.
Muzeum Českého krasu, Husovo náměstí, Beroun
 
Prosinec, 2017
Zahájení 15. 12.
v 17:00.
Křest knihy „Acháty Barrandienu“ a beseda s autory

Slavnostní křest a představení knihy "Acháty Barrandienu a další leštitelné materiály" zaměřené na regionální dekorační kameny. Součástí akce bude beseda s autory jakožto dlouholetými sběrateli o sbírání a opracování místních krásných kamenů. Ke zhlédnutí budou nejen vybrané vzorky otištěné v knize, ale i surové dosud neopracované kameny. Knihu bude možné přímo na místě zakoupit a nechat si ji od autorů také podepsat. Přijďte a nahlédněte s námi do světa úchvatných kamenů našeho kraje.
Muzeum Českého krasu, Husovo nám. 87, 266 01 Beroun, Česko
 
Zahájení 16. 12.
v 9:00.
Perníčkování v muzeu

Třetí adventní sobotu muzeum sladce provoníme při výrobě a pečení perníčků. Čas, kdy perníčky zlátnou v troubě, je možné využít k návštěvě výstavy o bavlně v její vánoční podobě a nasbírání inspiraci ke zdobení.
Muzeum Českého krasu, Husovo nám. 87, 266 01 Beroun, Česko
 
Zahájení 16. 12.
v 10:00.
Advent v Muzeu Hořovicka

otevřeno 10-15 hodin (polední pauza 12 – 12:30 hod.)
Muzeum Hořovicka, Starý zámek Hořovice, Vrbnovská 27
 
Zahájení 17. 12.
v 10:00.
Advent v Muzeu Hořovicka

otevřeno 10-15 hodin (polední pauza 12 – 12:30 hod.)
Muzeum Hořovicka, Starý zámek Hořovice, Vrbnovská 27
 
Leden, 2018
Zahájení 1. 1.
v 9:00.
Turista za 1,- Kč

Ve spolupráci s TJ LOKOMOTIVA BEROUN z. s. srdečně zveme všechny účastníky Novoročního pochodu stezkou Vojty Náprstka do muzea. Každý přihlášený účastník pochodu bude mít 1. 1. 2018 vstup do muzea za 1,- Kč.
Muzeum Českého krasu, Husovo nám. 87, 266 01 Beroun, Česko
 
Events plugin by anmari | Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu