Nově v prodeji: Orchestriony aneb svět včerejška

publikace | nově v prodeji

Pokladna Muzea Českého krasu, Husovo nám. 87, Beroun

Na pokladně muzea můžeme nyní nabídnout ojedinělou monografii Ladislava Sluky o hracích strojích – orchestrionech.

Kniha vám umožní nahlédnout do doby přelomu 19. a 20. století, kdy orchestriony zaznamenaly dobu největšího rozkvětu. Dozvíte se, co je to orchestrion a z jakých částí se skládá. Dále se dozvíte o výrobcích, továrnách a o obchodu s hracími stroji. Přečtete si i mnoho dalších zajímavostí ze světa mechanické hudby. Velmi cenné jsou rovněž dobové popisy jednotlivých hracích strojů. V neposlední řadě kniha nabízí i čtenářsky zajímavé příběhy orchestrionů a lidí kolem nich.

V prodeji ještě k zbývá 5 ks publikace. Zamluvení či objednání možné na tel. 739 832 876 nebo produkce@muzeum-beroun.cz