Geologická exkurze do Skryjí

Exkurze | 17. 5. v 10:00

Sraz bude na parkovišti na kraji obce Skryje, pod kostelem v 10:00. Výprava bude pěšky, s návratem k parkovišti kolem 14:00.

Málokteré jiné místo v celé České republice je tak úzce spjato se sběrem zkamenělin a s trilobity, jako právě Skryje. Malebná obec nad řekou Berounkou s nedalekým Máchovým hradem Týřovem a hlubokými křivoklátskými hvozdy. Spolu s Jincemi a Čelechovicemi na Hané mají právě Skryje ve svém znaku trilobita. Traduje se, že Joachim Barrande našel své první trilobity zde. V nesčetných sutích se vyskytují nezaměnitelně oranžově zabarvené zkameněliny.

Při geologické exkurzi navštívíme obnovené muzeum v obci, uctíme památku pana Barranda u jeho sochy na pozemku školy a projdeme rozsáhlá suťová pole klasické lokality „Luh“ s výhledem na meandry Berounky. Nezapomeneme také na lokalitu u Týřovic – „Pod hruškou“, kde se pokusíme rozpoznat drobné larvy trilobitů.

Skryje nabízejí celou škálu turisticky zajímavých míst, vše se zde ale točí právě kolem pověstných vládců prvohorních moří – trilobitů!

Vzhledem k nedosažitelnosti Skryjí MHD se účastníci dopraví na místo svými automobily. Sraz bude na parkovišti na kraji obce, pod kostelem v 10:00. Výprava bude pěšky, s návratem k parkovišti cca v 14:00.
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu