JIŽ JEN DO 5. 5. 2019: Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v Čechách

Výstava | 14. 3. - 5. 5. 2019

Viděli jste někdy tzv. draisinu, předchůdce dnešního kola?  Chcete na vlastní oči spatřit pověstný kostitřas, řadu elegantních vysokých kol, včetně ukázek podomácku kovářsky zhotovených velocipedů?

Přijďte si je prohlédnout jen do 5. května 2019 do Muzea Českého krasu v Berouně, kde na vás čeká výstava Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v Čechách. Netradiční sportovní výstava představí ranou éru české cyklistiky – období, kdy se jezdilo na vysokých kolech.  Dále zde jsou prezentovány cyklistické lampy, průkazy, množství dobových fotografií a drobných předmětů spjatých s cyklistickou tématikou. Smyslem výstavy je představit jak dějiny cyklistiky v Čechách, tak také na Berounsku, resp. v oblasti mezi Prahou a Plzní, kde se tento ve své době moderní sport začal prosazovat patrně velmi brzy.

V rámci doprovodného programu si v muzeu můžete zašlapat na rotopedu a přispět tak ke štafetové jízdě z Berouna do (Moravského) Berouna. Trasu sleduje speciálně naprogramovaná aplikace, každý účastník obdrží diplom s potvrzením ujetých kilometrů.
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu