Fotografická výstava v berounském Domově seniorů přibližuje přírodu kolem řeky Berounky

Výstava Domov seniorů TGM | 22. března.–26. června 2022

VÝSTAVA JE PŘÍSTUPNÁ VEŘEJNOSTI DO 26. 6. 2022. KOMENTOVANOU PROHLÍDKU VÝSTAVY S AUTOREM SI MŮŽETE DOMLUVIT  S AUTOREM FOTOGRAFIÍ (foto.mrazek@seznam.cz, 603 879  736).

Fotograf Petr Mrázek vystavuje své snímky v berounském Domově seniorů TGM. Pod názvem „Výstava pro radost“ představuje svoje záběry přírody, především ptačího světa a okolí řeky Berounky. K vidění je průřez jeho tvorby z posledních let.

Fotografuji odjakživa, čímkoli a cokoli… Smenou, Flexaretem, Praktikou i Canonem, rodinu, kamarády, stromy, kočky čtyřnohé i dvounohé, Nil i pyramidy a v poslední době je mým velkým koníčkem ptactvo. Pocházím z Vysočiny a v Berouně a po Berounsku se potuluji již dvacet let. Seběhnout k Berounce a fotit ty krásné scenerie a především ty úžasné létající bytosti mi přijde vlastně přirozené,“ říká o sobě Petr Mrázek.

V minulosti vystavoval svá díla např. v kavárně Jiná káva nebo v rámci projektu Galerie ve výloze, kterou během pandemie organizovalo berounské muzeum.

Výstavu v DS TGM zajišťuje Muzeum Českého krasu, které s domovem dlouhodobě spolupracuje. „Covid naši zdejší výstavní činnost na dva roky omezil. Doufáme, že už opět budeme moci několikrát za rok zpestřit prostředí domova různými výstavami a potěšit tak jeho obyvatele,“ říká Lenka Stelšovská, produkční Muzea Českého krasu.

Výstava je již nyní přístupná i pro veřejnost, fotografie visí na chodbách domova seniorů. Vernisáž proběhne dodatečně 8. dubna 2022 v 14:30. Součástí bude také komentovaná prohlídka výstavy s Petrem Mrázkem.

Vstup zdarma v rámci provozní doby Domova seniorů TGM pro veřejnost. Respektujte prosím aktuální pravidla pro návštěvníky, která jsou zveřejněna na www.seniori-beroun.cz

22. 3.–26. 6. 2022

Domova seniorů TGM

Pod Studánkou 1884

Beroun
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu