Velikonoční program pro školy – Hořovice

Program - Hořovice | 27. – 30. března 2023

Velikonoční prohlídka Muzea Hořovicka

V návaznosti na Velikonoční výstavu instalovanou v prostorách Muzea Hořovicka na Starém zámku v Hořovicích zveme školy na komentovanou prohlídku vystavených kraslic a velikonočních pohlednic.

Pohledy s motivy zajíčků i kuřátek pocházejí z 1. poloviny 20. století a jsou zapůjčeny od Ilony Voráčkové. Vajíčka zdobená různými technikami (drátkováním, oplétáním, vyškrabováním, slaměnými lidovými motivy nebo jen barevně malovaná) pocházejí z kolekce sběratelky Boženy Musilové. Na výstavě najdete i sbírkové předměty Muzea Českého krasu v podobě pomlázek nebo řehtaček.

Během doprovodného programu se žáci seznámí s lidovými zvyky vážícími se k době masopustu i maškarních průvodů. Přiblížíme si rovněž krátce křesťanské svátky Velikonoc vycházející z pohanských oslav jarní přírody. Na závěr nás čeká vědomostní kvíz s úkoly a rukodělná aktivita (tvoření malé velikonoční dekorace).

Program je vhodný pro MŠ a 1. stupeň ZŠ (1. – 3. třída),  trvá 50 minut a cena je 30 Kč/žák.

Objednávky jsou možné na  27. – 30. 3. 2023 na emailu: horovice@muzeum-beroun.cz nebo telefonicky  u vedoucí Muzea Hořovicka: 601 374 251 (pracovní dny).
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu