Odpoledne s netopýry

Program pro děti - Hořovice | 17. srpna 2023

Program v hořovickém muzeu přiblíží život netopýrů

Muzeum Hořovicka, pobočka MČK, vás zve 17. srpna 2023 na edukačně-zážitkový program Odpoledne s netopýry, který si užijí děti i dospělí.

Už jste si někdy pohladili netopýra? Chcete se dozvědět více o životě těchto zajímavých živočichů? Vydejte se za nimi do Hořovic.

Na programu je krátká přednáška s besedou o netopýrech, ukázky živých netopýrů, netopýří dílnička, mobilní naučná stezka a vědomostní soutěž o ceny. Na místě budete také moci získat informační a propagační materiály a zakoupit tematické suvenýry. Výtěžek pomůže záchranné stanici, která se stará o ochranu netopýrů.

Uvidíte živé ochočené netopýry, které si budete moci zblízka prohlédnout, pohladit či nakrmit. Uslyšíte, jakými zvukovými signály spolu netopýři komunikují. Dozvíte se, co netopýři jí, kde žijí, co je ohrožuje či co dělat v případě, že narazíte na zraněného netopýra, nebo když ho objevíte ve své nemovitosti. Výrobky z dětské dílničky si děti budou moci odnést domů.

Program

Začátek v 13.00 a 15.30 hodin

(doporučujeme přijít v tyto časy, abyste stihli všechny aktivity)

Pořádá Muzeum Hořovicka ve spolupráci s ZO ČSOP Nyctalus.

O ZO ČSOP Nyctalus

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Nyctalus vznikla v červnu 2006. Zabývá se ochranou netopýrů, zejména péčí o netopýry nalezené na území Prahy a chovem hendikepovaných netopýrů za účelem širšího vzdělávání veřejnosti, nejčastěji při netopýřích nocích a dalších veřejně přístupných akcích. Od roku 2009 spolupracuje se záchrannou stanicí AVES v Brandýsku u Kladna. Od roku 2010 je akreditovaným osvětovým ekocentrem ČSOP.

17. srpna 2023

13 – 15.30 hod.

Muzeum Hořovicka

areál Starý zámek

Vrbnovská 27

Hořovice

Vstupné – 80 Kč/osoba

Rezervace není nutná
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu