Když ze srdce padá oblázek…

Výtvarný workshop | 24. září 2023, 14–17 hod.

Kreslíte rádi a chcete vyzkoušet něco netradičního? Nebo chcete začít s malováním a nevíte jak? Zúčastněte se některého z výtvarných workshopů s akademickou malířkou Lucií Crocro (více o autorce na www.luciecrocro.com), který již pátým rokem organizuje Muzeum Českého krasu.

Letos si pod vedením zkušené umělkyně vyzkoušíte práci se zátišími inspirovanými předměty z muzejních sbírek.

„V úvodu lekce návštěvníci načerpají inspiraci z dějin umění a  seznámí se s obrazy věhlasných malířů. Následně budou sami tvořit, tentokrát technikou pastelu, podle připraveného zátiší z muzejního depozitáře,“ říká lektorka Lucie Crocro.

Tentokrát budeme malovat motýly ze sbírek berounského umělce a sběratele Tomáše Šmejkala. Zvolenou technikou je tentokrát olejomaba. Materiál a pomůcky návštěvníci obdrží v rámci vstupného.

V průběhu roku je plánováno několik setkání, konat se budou vždy v neděli od 14-17 hod. Workshop se v letních měsících v případě příznivého počasí koná pod širým nebem v Geoparku Barrandien, venkovní expozici MČK nedaleko berounského náměstí (vstup ze Slapské ul.).

Kurz je vhodný i pro začátečníky či mladistvé. Jednotlivé kurzy nenavazují na předchozí setkání, je tedy možné zúčastnit se jen vybraných lekcí.

Nejbližší setkání proběhne 24. září 2023.

Na akci je nutná rezervace na tel. 311 624 101 nebo na email pokladna@muzeum-beroun.cz.

Cena 200 Kč/plné vstupné, 160 kč/snížené.
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu