Muzejní noc v Hořovicích

| 7.6.2024

Tradice pořádání muzejních nocí patří u nás i v dalších evropských metropolích již řadu let k vítaným prezentacím kulturního dědictví atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí návštěvníkům kromě večerních prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se tak oblíbenými místy setkávání pro návštěvníky.

V Čechách se iniciativy pořádat festival muzejních nocí ujala Asociace muzeí a galerií ČR, která navázala na první Pražskou muzejní noc v roce 2004 pořádanou Národním muzeem. Letos tak slavíme jubilejní 20. ročník této akce, která se stále těší velkému zájmu veřejnosti.

Zahájení proběhlo 17. května ve Východočeském muzeu v Pardubicích, různorodé aktivity poběží až do 15. června. Termínově se tím navazuje na mezinárodní den muzeí, který se slaví od roku 1977 a připadá na 18. květen.

Muzejní noci se uskuteční téměř ve 200 městech a obcích, pořádá je 672 kulturních institucí. Mezi nimi nechybí ani muzea v Hořovicích a Žebráku, pobočky Muzea Českého krasu. Na co a kdy se tedy můžete těšit?

Muzeum Hořovicka ve Starém zámku realizuje Muzejní noc v pátek 7. června od 18 hodin. Ve spolupráci se Střediskem volného času Domeček Hořovice uvidíte představení Hobit v podání dětského dramatického kroužku, připravena jsou herní, vědomostní i tvořivá stanoviště s úkoly na nádvoří i v muzejní expozici. Prohlédnout si můžete i končící výstavu historických fotografií hradů a zámků v rámci komentovaných prohlídek s průvodcem.

Akce se koná s finanční podporou města Hořovice.

Vstupné: 1 Kč.
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu