Středočeské kulturní léto v Berouně a Hořovicích

Kulturní festival | červen - září 2021

Také letos se u nás uskuteční Středočeské kulturní léto. Akce v rámci tohoto festivalu jsou finančně podporovány Středočeským krajem. Koncerty, divadelní a filmová představení se budou odehrávat v muzeích, galeriích, na zámcích a v dalších objektech krajských příspěvkových organizací z oblasti kultury. Do programu Středočeského kulturního léta je letos opět zapojeno i Muzeum českého krasu. Přijďte se v létě pobavit do Berouna a do Hořovic:

6. 8. 2021
Art
Starý zámek Hořovice

19:30 h

Divadelní představení Divadla Bez zábradlí na nádvoří Starého zámku Hořovice, pořádá Muzeum Hořovicka, pobočka Muzea Českého Krasu v rámci Středočeského kulturního léta. Francouzská komedie pojednávající o upřímnosti a toleranci aneb co vše unese přátelství? Hrají Karel Heřmánek, Zdeněk Žák a Josef Carda.

Vrbnovská 27, Hořovice

Vstupné 150 Kč, rezervace vstupenek jsou možné (ne však povinné) na tel. 311 624 101 nebo na emailu pokladna@muzeum-beroun.cz

27. 8. 2021
Sáňky se zvonci
Starý zámek Hořovice

19:30 h

Divadlo Mladá Boleslav jako součást programu akce Renesanční večer odehraje přestavení Sáňky se zvonci. Hru, která je jedinečnou příležitostí pro šest hereček, uvádíme jako scénické čtení na malé scéně. Antonín Přidal objevil v literárním archívu řadu dopisů, které si v rozmezí 1533 – 1590 psaly české šlechtičny, osaměle žijící na svých venkovských sídlech a hrádcích, zatímco jejich manželé a otcové dobývali svět a „tvořili dějiny“. Strhující obraz čtyř generací žen vyprávějící o dětství, dospívání, láskách, samotě, stárnutí a odcházení na věčnost. Nahlédnutí do duše člověka doby dávno minulé.

Vrbnovská 27, Hořovice

Vstupné 100 Kč, rezervace vstupenek jsou možné (ne však povinné) na tel. 311 624 101 nebo na emailu pokladna@muzeum-beroun.cz. Na akci se vztahují platná hygienická opatření.

15. 9. 2021
Loutkové hrátky za muzejními vrátky
Muzeum Českého krasu

Program

9.30 Loutky bez hranic/Tři medvědi a drzá Máša
po představení tematický workshop

http://lbh.cz/repertoar/tri-medvedi-a-drza-masa/
________________________________________________________________

11:00 Divadlo Cirkus Žebřík/Kašpárek a Šípková marmeláda

www.cirkuszebrik.eu
________________________________________________________________

13:30 Kateřina Molčíková/Legenda o Sv. Václavovi

https://sv-vaclav.webnode.cz/o-nas/
_________________________________________________________________

15:30 Divadlo Krab/Nejvzácnější věc pod sluncem

https://divadlokrab.cz/nabidkapredstaveni/nejvzacnejsi-vec-pod-sluncem/
_________________________________________________________________

Během celého dne:
výtvarná dílna Zora Velková
https://www.opengate.cz/person/velkova-zora

Waxwing theatre – Loutkoviště
http://www.waxwingtheatre.com/loutkoviste/index_cz.html

Geopark Barrandien, Slapská ul. Beroun

Vstupné 50 Kč, rezervace vstupenek jsou možné (ne však povinné) na tel. 311 624 101 nebo na emailu pokladna@muzeum-beroun.cz. Na akci se vztahují platná hygienická nařízení.

TISKOVÁ ZPRÁVA KRAJSKÉHO ÚŘADU STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Kultura pomáhá kultuře aneb #stredoceskekulturnileto

Středočeský kraj přichází po dlouhé kulturní pauze způsobené pandemií koronaviru s pestrou nabídkou zážitků na letní měsíce roku 2021. Už 11. června odstartuje první z 54 programů Středočeského kulturního léta, které zastřešuje motto „Kultura pomáhá kultuře“. Na 20 místech v celém kraji se odehrají desítky představení středočeských divadel, koncerty velkých osobností (Dana Bárty, Laca Décziho či Ondřeje Havelky), filmových představení a dalších kulturních akcí. Zatím poslední plánovanou akcí je budou 25. září ukázky z inscenace Loupežník a rozhovor s jejím režisérem Tomášem Töpferem v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše.

Divadla, večery s herci, koncerty nebo Čapkovský program na Strži, k tomu filmy, loutkové divadlo a scénické čtení. Tak bude ve zkratce vypadat programová nabídka v příspěvkových organizacích Středočeského kraje. Akce pod jednotnou hlavičkou Středočeského kulturního léta se odehrají na dvaceti místech – na nádvořích, v zámeckých zahradách, nebo ve skanzenech lidové architektury.

„Pro Středočeské kulturní léto jsme letos zvolili motto ´Kultura pomáhá kultuře´. Živá kultura je jednou z oblastí, do které covid na dlouhé měsíce zcela uzavřel dveře, přitom ji nic nenahradí. Proto mám velkou radost, že se podařilo propojit divadla, herce, zpěváky a naše příspěvkové organizace z oblasti kultury, a vznikl pestrý a atraktivní mix programů v různých koutech středních Čech. Kromě toho, že chceme lidem nabídnout po dlouhém kulturním půstu čas na zábavu a odpočinek, věříme, že náš projekt podpoří i cestovní ruch, který je dalším ze zcela ochromených oborů,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Programy Středočeského kulturního léta jsou rozprostřené do čtyř měsíců. Dohromady jde o 54 akcí na dvaceti místech ve středních Čechách. „Dramaturgie se skládala v době plné nejistoty. Nikdo předem nevěděl, jak se bude vyvíjet epidemická situace a jaká budou platit opatření. Navzdory tomu jsme se všude setkali s velmi kladnou odezvou, konstruktivním přístupem a radostí z toho, že kultura ve středních Čechách opět ožívá. Snažili jsme se o co nejpestřejší programovou nabídku, která potěší, pobaví a pohladí po duši. Současně jsme chtěli využít venkovní prostranství našich muzeí a galerií, abychom zajistili co nejbezpečnější podmínky pro herce i diváky. Program byl sestaven z podnětů ředitelů příspěvkových organizací v oblasti kultury zřizovaných Středočeským krajem a oslovili jsme i středočeská divadla, takže opravdu platí naše motto, že Kultura pomáhá kultuře,“ řekl krajský radní pro oblast kultury a cestovního ruchu Václav Švenda (Spojenci).

Středočeské kulturní léto 2021 odstartuje jazzový koncert na nádvoří vlašimského zámku 11. června. Posledním představením budou 25. září ukázky z inscenace Loupežník a rozhovor s jejím režisérem Tomášem Töpferem v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Tím se v zahradě na Strži uzavře pětidílný cyklus nazvaný „Jak vzniká divadelní hra“, během kterého herci a tvůrci ze Švandova divadla na Smíchově představí vybrané hry Karla Čapka a budou si o nich povídat s diváky. K největším lákadlům prázdninových měsíců patří koncerty Dana Bárty, Laca Décziho nebo Ondřeje Havelky. Chybět nebude ani vážná hudba, dechovka, muzikál nebo komedie v podání středočeských a pražských divadel. Podrobný program včetně možnosti zakoupení vstupenek on-line lidé najdou na webu stredoceskekulturnileto.cz.

Aktivitu doprovází reklamní kampaň „Rozehrajte to s námi“, zpracovaná Středočeskou centrálou cestovního ruchu, s níž se lidé budou moci setkat primárně na CLV nosičích na sociálních sítích. Na stránce www.stredoceskekulturnileto.cz zájemci najdou nejen kompletní program, ale u tipy na výlety v lokalitách, kde se kulturní události konají. Informace o aktuálním programu především formou rozhovorů s tvůrci pak bude přinášeti i Signál Radio. Uživatelé sociálních sítí jistě událost neminou na sítích Středočeského kraje a SCCR.




| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu