Vlastivědná vycházka Vráž – Svatý Jan pod Skalou

Komentovaná vycházka | 12. července 2022, 10 hod.

Vydejte se 12. července 2022 na komentovanou vycházku s průvodci z Muzea Českého krasu. Tentokrát vás provedou srdcem CHKO Český kras. Trasa začíná na Vráži, kde si prohlédnete původní střed vesnice tvořený návsí se statky, mezi nimiž se na nejvyšším místě vypíná kostel sv. Bartoloměje. Cestou přes les se dozvíte zajímavosti o zdejší flóře a fauně a o formování místní kulturní krajiny v průběhu času. Ve Svatém Janu zjistíte, jak to bylo se sv. Ivanem, vznikem benediktinského kláštera a vsi kolem něj. V jejím sousedství je krajina obohacena různými drobnými církevními stavbami, se kterými se také seznámíte. Dozvíte se také, kde se nachází naleziště zkamenělin silurských živočichů.

Sraz v 10 hodin na autobusové zastávce Vráž, rozcestí k železniční stanici, cena 60 Kč/dospělý.

Předchozí rezervace není nutná, prodej vstupenek na místě.