Akce pro děti o prázdninách

Akce pro děti | červenec a srpen 2020

Nudíte se doma? Přijďte se zabavit na naše akce. Čeká na vás program, který zaujme  děti i dospělé.

Hrátky za muzejními vrátky

30. července, 6. srpna a 20. srpna 2020

Hravé úkoly, soutěže a stanoviště různého druhu pro děti na téma trilobiti (6. 8.) a motýli (30. 7. a 20. 8.).

Vstupné  30 Kč/dítě, 10 Kč/dospělý (bez tvoření)

Den s geologem

16. a 23. července 2020

Hádanky a úkoly s muzejním geologem vás zavedou do světa pradávných moří a vybuchujících sopek. Užijete si ukázky vytloukání zkamenělin a v 10 a ve 13 h na vás čeká komentovaná prohlídka geoparku.

Vždy 9 – 16 h, vstupné 20 Kč/plné, 10 Kč/snížené.

Exkurze s geologem: Koněprusy

13. srpna 2020, 10.30 – 13 hod.

Sběr zkamenělin s muzejním geologem. Sraz v 10.30 na parkovišti u jeskyní (počkáme na bus od Berouna).

Vstupné 40 Kč/dospělý, 20 Kč/dítě, 80 Kč/rodina.

Koněprusy

Zábavné odpoledne: Loutkové hrátky za muzejními vrátky

18. srpna 2020, 16 – 18 hod.

V rámci festivalu Středočeské kulturní léto se uskuteční kombinovaný program pro rodiny, který vás přenese do světa loutek – loutkové představení Divadla Cirkus Žebřík s názvem „Loutky, které nikde nechtěli“, loutková DADA střelnice a loutkový výtvarný workshop.

Vstup 50 Kč/osoba, 100 Kč/rodina.

Odpoledne s netopýry

21. srpna 2019, 14 – 17 hod.

Přednášku s promítáním pořádá muzeum ve spolupráci s ZO ČSOP Nyctalus. Uvidíte živé ochočené netopýry, které si můžete zblízka prohlédnout, pohladit či nakrmit. Součástí akce bude i netopýří poradna a tvořivá dílna pro děti.

Vstupné 30 Kč/plné, 15 Kč/snížené, 60 Kč/rodinné.

Muzeum Českého krasu, Husovo nám. 87, Beroun

Vzdělávací program pro děti: Do světa pradávných sopek

27. srpna 2020, 14 – 16 hod.

Program s muzejním geologem. Co jsou a jak vznikají sopky. Ukázky lávy, rizika a přínosy vulkanické činnosti. Pozůstatky sopečné aktivity na Berounsku. Polodrahokamy vznikající z nitra sopek. Tvořivá dílna a chemický pokus. Vhodné pro děti od 6 let.

Vstupné 60 Kč/plné, 30 Kč/snížené, 120 Kč/rodinné.

Muzeum Českého krasu, Husovo nám. 87, Beroun

Komentovaná vycházka pro děti: Beroun – co by kamenem dohodil – pověsti a strašidla

26. srpna 9.30 – 11 hod

Poznejte Beroun jinak – neznámé informace o známých památkách, legendy, archeologické nálezy, urbanistický vývoj města, kameny v památkách a geologické zajímavosti aneb město pohledem muzejního historika. Začátek v muzeu. Vstupné 10 Kč/plné, 5 Kč/snížené.