Dny evropského dědictví (EHD)

Vstup za 1 Kč | 10. a 16. září 2023

Všechny objekty Muzea Českého krasu budou ve vybraný den v září u příležitosti Dnů evropského dědictví zpřístupněny ve za symbolickou 1 Kč.

V běžné víkendové otevírací době můžete 10. 9. 2023 navštívit Muzeum Hořovicka v Hořovicích a Městské muzeum v Žebráku a 16. 9. 2023 Jenštejnský dům, Geopark Barrandien a Horní bránu v Berouně.

Beroun

Evropské minerální dny – prohlídka velkolomu Čertovy schody u Koněprus a komentovaná prohlídka geologických expozic muzea (Jenštejnský dům a Geopark Barrandien)

Žebrák

V Městském muzeum v Žebráku, pobočce MČK, lze kromě stálé expozice ještě navštívit sezónní výstavy Domácí umění aneb To jsme doma měli taky a SEVA Pohádka.

Hořovice

Muzeum Hořovicka na Starém zámku nabízí kromě stálých expozic sezónní výstavu Papírové modely hradů a zámků a také hudební minifestival Středočeská skutečná liga.

Srdečně vás zveme.