přednáška Beroun: Český kras v dějinách vědy, chvála šneků a vzpomínka na Vojena Ložka (1925–2020)

Přednáška | 6. října 2022, 18 hod.

V souvislosti s konáním výstavy Cesty české vědy a s letošním 50. výročím CHKO Český kras vás zveme na přednášku Český kras v dějinách vědy, chvála šneků a vzpomínka na Vojena Ložka (1925–2020).

Ing. Michaela Zemková a doc. RNDr. Lucie Juřičková, Ph.D. z Přírodovědecké fakulta UK při ní přiblíží osobnost Vojena Ložka, jednoho z nejvšestrannějších českých přírodovědců a vrcholných představitelů české vědy, který je spjat s Českým krasem. Pozornost bude věnována také celkovému vědeckému výzkumu Českého krasu.

Anotace :

Málokterá oblast ČR ovlivnila českou i světovou vědu tolik jako Český kras. Zdejší přírodní lokality jsou cenné nejen pro svou unikátnost, staly se také svědky badatelského úsilí a vývoje vědeckého zkoumání. Připomeneme si místa spojená s obdobím prvohor a s kvartérní geologií a s jejími hlavními postavami jako byl Vojen Ložek či Jiří Kovanda.

6. října 2022

18 hod.