Křest knihy Václav Talich: dopisy

Křest knihy | 4. listopadu 2022, 17 hod.

Muzeum Českého krasu vydává novou knihu o dirigentu Václavu Talichovi. Autorem je PhDr. Milan Kuna, DrSc., rodák z nedalekých Zdic. Publikace s názvem „Václav Talich: dopisy“ bude 4. listopadu 2022 slavnostně přestavena na křtu, který proběhne v obřadní síni na berounské radnici.

O knize

Kniha představuje světoznámého dirigenta ve velmi intimním světle pomocí výboru z jeho rozsáhlé soukromé korespondence. Z půldruhého tisíce korespondenčních sdělení, psaných Talichovou rukou, muzikolog Milan Kuna vybral na 280 dopisů. Jedná se o reprezentativní výběr, který postihuje nejdůležitější situace a osudové křižovatky z Talichova života. Autor zpřístupňuje nejenom dopisy, které se v rámci pozůstalosti dostaly do sbírkového fondu muzea, ale hlavně pak ty, které dodnes zůstávají v rukou jejich adresátů a jejich dědiců a jež pravděpodobně nikdy nebude možné vidět.

Knihu bude možné si na místě zakoupit, součástí také autogramiáda a hudební vystoupení Talichova kvarteta.

Začátek v 17 hod., vstup zdarma.

Městský úřad Beroun

Husovo nám. 68