Výstavy v Domově seniorů TGM přibližují krávy i polodrahokamy

Výstavy v Domově seniorů TGM | 11. listopadu 2022 – 28. února 2023

Muzeum Českého krasu dlouhodobě spolupracuje s berounským Domovem seniorů TGM, příspěvkovou organizací zřizovanou Středočeským krajem. Pracovníci MČK zpestřují chodby domova několikrát za rok různými panelovými a obrazovými výstavami.

Momentálně je zde k vidění výstava Acháty a křemeny – krása skrytá v kamenech a DíkůVzdání aneb O kravách a lidech. Výstavy si v provozní době pro veřejnost mohou prohlédnout také návštěvníci domova, prosíme o respektování aktuálních protiepidemických opatření (roušky).

Acháty a křemeny

Autorská výstava geologa a edukátora MČK Mgr. Pavla Bokra přibližuje prostřednictvím fotografií vizuálně zajímavé polodrahokamy z Berounska a Hořovicka, vytvořené před miliony let přírodou a nyní opět objevované člověkem.  Pomocí velkoformátových fotografií seznamuje se vznikem achátů, se způsoby jejich hledání a následného opracování.

DíkůVzdání aneb O kravách a lidech

Výstavu zapůjčilo Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích. Vychází z autorského počinu milovníka přírody a nadšeného statkáře Matouše Horáka z Malostatku Blatiny. Nezaměnitelný pohled vás vtáhne do doby, kdy byla kráva nepostradatelnou součástí rodiny. Do doby, kdy jsme se k přírodě, zvířatům i lidem chovali s úctou a ohleduplněji.

Obě výstavy jsou k vidění do 28. února 2023.


Domov seniorů TGM

Pod Studánkou 1884

Beroun
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu