Geologický vzdělávací program: Minecraft a kameny

Tato stránka představuje vzdělávací program Minecraft a kameny na objednávku pro školní a dětské skupiny. Ve vybraných termínech tento program nabízíme i pro veřejnost – jsou-li nějaké veřejné termíny vypsány, naleznete je v kalendáři akcí.

Simulační hra na skutečného geologa s reálnými metodami průzkumu surovin.

Účastnící poznají klíčový význam nerostných surovin a vyzkouší si ve vzdělávací edici hry Minecraft, jaké je to být geologem. V dosud neprobádaném území vytvořeném podle skutečnosti musí jako geologové zajistit zdroje zlata, železa a uhlí. Nebudou chybět ani opravdové ukázky hornin a minerálů ze hry.

V programu používáme speciálně vytvořený vzdělávací herní svět. Kromě skutečné geologie si účastníci vyzkouší například i práci s mapou. Tento vzdělávací program byl úspěšně obhájen na Univerzitě Karlově jako závěrečná práce našeho pracovníka a učitele Pavla Bokra. Tento program byl odborníky na vzdělávání doporučen pro využití i ve školním vzdělávání.

Virtuální prostředí dovoluje simulovat terénní geologický průzkum i následnou těžbu ložisek, kdy v reálném světě není možné tyto aktivity takto komplexně vyzkoušet. Z výukového hlediska je dalším cílem programu upozornit hráče digitálních her na významné odlišnosti od reality.Z oponentského posudku k závěrečné práci popisující tento program:

Předložená závěrečná práce je na velmi vysoké úrovni ve všech svých aspektech a doporučuji práci po nezbytné úpravě (redukci některých partií) k publikaci. Domnívám se, že závěrečná práce svojí kvalitou a úrovní zpracování může aspirovat na studentskou cenu či udělení nějaké formy stipendia za mimořádný studentský počin.

Vlastní autorskou hru a soubor navazujících didaktických materiálů a metodiky pro učitele považuji za velice zdařilé a ihned aplikovatelné do školní praxe.


Informace k programu

Trvání programu: 90 – 120 min.
Vhodné pro děti a studenty od 8 do 18 let
Cena: 140,- Kč / žák, student (minimální platba za skupinu od 2 100,- Kč)
Od jara do podzimu možno spojit s rýžováním českých granátů za celkovou cenu 180,- Kč / žák, student (min. platba 2 700,- Kč).

Informace a objednávky: telefon: 606 694 789, e-mail: geopark@muzeum-beroun.cz

| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu