Obrázky z minula

Výstava | 13. 12. - 20. 3. 2013

Jenštejnský dům, Husovo nám. 87, Beroun

Výstava představuje novou obrázkovou knížku s ilustracemi od Kameela Macharta. Kniha je zábavným panoptikem soudniček, pověstí, citátů z dobového tisku a medailonků berounských osobností. Udělá radost malým i velkým čtenářům, kteří se zajímají o berounskou historii.

Historie není jen přehledem slavných bitev, korunovací, revolucí a zeměpisných objevů. Pojem o „velké“ historii dokreslují i zdánlivě bezvýznamné události a lidé. Jejich jména a osudy nejsou vytesány do kamene, ale o to přesvědčivěji vyprávějí příběhy své doby, o to lépe jim můžeme porozumět.

Tato publikace v několika tematických oddílech přináší obrázky právě té zdánlivě „malé“ historie jednoho města. Najdeme zde autentické zápisy kuriózních soudních přelíčení, poodhalíme řadu více i méně známých místních pověstí, nahlédneme do perliček z dobového tisku, seznámíme se s řadou obdivuhodných – a často pozapomenutých – postav, které zrodilo toto město. Na předsádce knihy pak defilují stručné portrétky českých panovníků, jejichž osudy se protnuly s životem královského města Berouna.

Knihu si můžete také zakoupit na pokladně muzea.

Z vernisáže výstavy

Response code is 404
Pictures from the past
Exhibition shows Kameel Machart ilustrations from his new book Pictures from the past. Book presents the interesting facts from the city's history. You can also purchase the book at the reception desk.


| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu