Časopis Český kras 2017 v prodeji

Časopis Český kras | nové vydání

Muzeum Českého krasu, Husovo nám. 87, Beroun

Muzeum Českého krasu, příspěvková organizace, vydalo 43. ročník časopisu Český kras.

Letošní číslo časopisu Český kras nabízí čtenářům velmi zajímavý příspěvek nestora české kvartérní geologie Vojena Ložka, který se zabývá fosilní půdou a faunou Altánu v Karlštejně. Jiří Kovanda nás seznámí se specifickými uloženými horninami – pěnovci. Těžba vápenců v okolí Berouna patří již tradičně do zájmové oblasti Michala Hejny, který do letošního čísla přispěl dalším svým článkem. Petr Heřman studoval invazivní druh dvoukřídlého hmyzu, který ze Severní Ameriky doputoval až do Českého krasu.

Toto číslo časopisu Český kras vyšlo za finanční podpory Velkolomu Čertovy schody, a. s. Tmaň. Děkujeme!
Děkujeme také členům redakční rady za jejich významnou a nezištnou pomoc.

Časopis je vydáván nepřetržitě od roku 1976 a uveřejňuje především původní práce zabývající se geologickými, paleontologickými, karsologickými, archeologickými, biologickými, historickými, etnografickými a dalšími výzkumy na území Berounska, Českého krasu a přilehlé oblasti, nicméně je otevřen i pro příspěvky s blízkou tématikou z jiných regionů či ze zahraničí, zprávy z akcí, novinky, nálezové zprávy, recenze a anotace a další drobné příspěvky.

Časopis je možné zakoupit na pokladně Muzea Českého krasu v Berouně (Husovo nám. 87) v ceně 60 Kč nebo zaslat na dobírku (60 Kč + cena dobírky) po objednání na reditel(zavináč)muzeum-beroun.cz. Více o obsahu aktuálního ročníku naleznete níže. Informace o předchozích ročnících najdete na http://muzeum-beroun.cz/prehledclanku/.
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu