CHYSTÁME: výstava Krajinou krasu – Český kras očima umělců a dětí

Výstava obrazů | od 24. února 2022

V Muzeu Českého krasu bude 24. února 2022 zahájena výstava obrazů s tematikou Českého krasu.

K vidění budou díla známých autorů ze sbírek muzea (Souček, Kahoun, Pokorný, Odehnal) či zapůjčená z několika velkých galerií. Svoji tvorbu zde budou vystavovat také současní autoři s vazbami k regionu (Vydra, Šmejkal, Petříček, Zálom, Fišák, Smetanová, Polívková, Tichá). Součástí výstavy budou také malby a kresby žáků berounské ZUŠ Václava Talicha. Námětem většiny obrazů jsou nejznámější přírodní scenérie jako např. skály, lomy a říční zákoutí – zajímavé je srovnávat odlišné, často velmi originální pojetí krajiny v podání jednotlivých umělců, které inspiroval kraj mezi Prahou a Berounem.

Výstava se koná u příležitosti letošního 50. výročí založení CHKO Český kras. Prohlédnout si ji můžete do 8. května 2022 v Jenštejnském domě na Husově náměstí.

Podrobnější informace o výstavě zveřejníme před vernisáží.