Výloha Jenštejnského domu se proměnila v minigalerii

Galerie ve výloze I. - J. Kobylák | únor 2021

umelecka_vyloha_MCK_Beroun_Kobylak

Když nemůžou návštěvníci za kulturou do muzea, vydává se umění za nimi. Jedna z výloh Jenštejnského domu, která je jinak běžně používána pro prezentaci aktuálních výstav, se proměnila improvizovanou minigalerii. Přímo na berounském  náměstí  tak máte možnost prohlédnout si díla místních výtvarníků.

Výloha byla po skončení výstavy Fenomén Merkur nevyužitá, otevření muzea  a konání dalších výstav je nejisté. Jsme rádi, že  alespoň v omezené míře můžeme tímto způsobem udržovat kontakt s veřejností a dát tak najevo, že činnost muzea neustala ani v době covidu,“ uvedla Mgr. Lenka Stelšovská, produkční MČK.

Prezentace děl regionálních výtvarníků se ve výloze budou střídat po čtrnácti dnech. Úvodní výstava představuje díla Jana Kobyláka, který se zaměřuje na ztvárnění přírody.
Jan Kobylák, narozený 24. 8. 1949 v Kolíně, profesí autorizovaný stavitel.
Jeho koníčkem jsou entomologie, cestování a malování odborných ilustrací
(zejména hmyzu) a obrazů. Ilustruje převážně technikou olejomalby na
sololitové desky se silnou šepsovou podkladovou vrstvou. Tento postup
umožňuje případné opravy podle námitek odborníků. Jeho ilustrace vyšly v
mnoha odborných i populárních časopisech u nás i v zahraničí i v několika
odborných knihách. Od roku 1990 vystavoval své obrázky a ilustrace na mnoha
výstavách, většinou v regionálních muzeích a galeriích – v ČR i za
hranicemi.
V dalších týdnech  budou k vidění výtvory žáků ZUŠ V. Talicha pod vedením A. Borovské, následně pak K. Macharta a T. Petříčka.
Pokud se i vy řadíte mezi regionální výtvarníky a máte zájem představit svá díla v těchto prostorách, kontaktujte produkci muzea:
produkce@muzeum-beroun.cz, 601374205.
P. S. Muzeum si vyhrazuje právo cyklus „výstav“ kdykoliv přerušit či ukončit a nezveřejňovat bezpodmínečně všechna nabídnutá díla.| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu