Webinář: Praktické aktivity při výuce geologie v digitální podobě

Webinář | Zdarma zopakujeme při dostatečném počtu zájemců.

Muzeum českého krasu nabízí vyučujícím přírodovědných předmětů na základních a středních školách, kteří mají ve svých předmětech vyučovat vybraná témata z geologie, webinář Praktické aktivity při výuce geologie v digitální podobě.

Účast na webináři je zdarma! Potvrzení o účasti nevydáváme.

Webinář proběhne on-line formou videokonference s praktickými aktivitami na on-line tabuli – vše půjde zvládnout z internetového prohlížeče. Není nutné nic stahovat ani instalovat. Pokud si chcete prezentované aktivity na on-line tabuli vyzkoušet v roli žáků, je maximálně vhodné se připojit z počítače (mobilní telefon není vhodný). Trvání webináře cca 60 min + čas na dotazy.

Příklady on-line aktivit při výuce geologie

Webinář bude zaměřen na praktické příklady jednoduchých aktivit ve výuce geologie vedené v digitální podobě. Aktivity budou směřovat k pochopení úplných základů, principů a logických vztahů a budou pokrývat různá geovědní témata. Aktivity si budete moci sami vyzkoušet z pozice žáků a studentů.

„Pro distanční výuku geologie jsem hledal takové aktivní činnosti, ze kterých by žáci bez delšího vysvětlování jednoduše pochopili základní geologické principy a vztahy a které by případně poskytly důkaz o jejich pochopení. Rád se s vámi podělím o své nápady, které jsem již vyzkoušel v praxi.“

Přednášející: Mgr. Pavel Bokr – Jako edukátor v Muzeu Českého krasu v Berouně již několik let připravuje geologické vzdělávací programy, které realizuje v muzeu, při terénních exkurzích i přímo ve školách. Od roku 2019 vyučuje na základní škole. Své tipy z pedagogické praxe začal sdílet i na osobním blogu https://blog.geoucitel.cz/

Přihlášení na webinář:

Přihlášeným účastníkům zašleme nejpozději v den konání odkaz pro přístup do on-line schůzky. Počet míst na webináři je omezený, dříve přihlášení účastníci si budou moci aktivně vyzkoušet prezentované aktivity (on-line tabule, kterou budeme používat je využitelná jen do určitého množství účastníků). V případě překročení kapacity webináře budou přihlášení účastníci vyrozuměni a budou upozorněni v případě vypsání dalších termínů.

Úterý 9. 2. 2021 od 15:00 – webináře se zúčastnilo 41 účastníků

Úterý 9. 2. 2021 od 18:00 – webináře se zúčastnilo 51 účastníků

Nyní není vypsaný žádný termín. Další termíny vypíšeme v případě dostatečného množství dalších zájemců. Máte-li zájem, vyplňte prosím  předběžnou přihlášku.