Nové číslo časopisu Český kras v prodeji!

Časopis Český kras | duben 2023

Aktuální číslo odborného časopisu pro regionální výzkum ČESKÝ KRAS (48/2022), který naše muzeum vydává od r. 1976, je již v prodeji!

Tematický záběr je opět široký – např. pleistocenní fauna z Kubrychtovy jeskyně, vliv bobra na břehové porosty v povodí Berounky, nový druh brouka (páchník hnědý), sto let od narození archeologa Františka Proška a další zajímavé články.

Časopis je dlouhodobě vydáván za finanční podpory Velkolomu Čertovy schody, a. s. Tmaň a ve spolupráci s pracovníky Geologického ústavu AV ČR, v.v.i., v rámci podpory RVO67985831. Děkujeme! Děkujeme také členům redakční rady za jejich významnou a nezištnou pomoc.

Časopis je k zakoupení na pokladně muzea (Jenštejnský dům, Husovo nám. 87, Beroun).

Časopis je také možno zaslat poštou (celková cena 200 Kč = časopis (80 Kč) + poštovné + balné) po objednání na podatelna@muzeum-beroun.cz.

Více o obsahu aktuálního ročníku naleznete níže.