Nabídka geovědních aktivit s edukátorem – 2022

Programy pro skupiny na objednání | 2022

I geologie může být zábava! Zkušení edukátoři pro vás připraví zážitkový program na míru. Využijte vhodné zpestření výuky pro školní třídy, školy v přírody, příměstské a letní tábory.

V roce 2022 nabízíme tyto geovědních aktivity:

• výuka geologie pomocí hry Minecraft
  • rýžování granátů
  • terénní exkurze se sběrem zkamenělin (Koněprusy, Rejkovice)
  • terénní exkurze s výukou geologie (údolím Berounky mezi Berounem a Srbskem)
  • edukační program o horninách s praktickými ukázkami
  • mapování nerostných ložisek pomocí družicových snímků
  • program o pohybech světadílů, pravěkých mořích a životě v nich
  • program s tvořením o sopkách a sopečných kamenech

Kombinujeme praktickou práci s horninami a pracovní listy, krátká videa a animace, práci s informačními zdroji a digitálními technologiemi, případně doplňujeme tvořivé aktivity pro menší děti. Při terénních exkurzích vedeme účastníky k samostatnému pátrání po důkazech naší geologické minulosti, jejich dokumentaci a následné prezentaci. Obsah vždy přizpůsobíme věku návštěvníků a jejich požadavkům (např. délka programu nebo souvislost se školním vzdělávacím programem),“ říká Mgr. Pavel Bokr, geologický edukátor MČK (vystoupení Pavla Bokra v pořaduČT Sama Doma – od času 1.10 v záznamu celého pořadu nebo klikněte na záložku „Části dílu“ a vyberte „Muzeum Českého krasu“).

V případě zájmu nás kontaktujte, upřesníme si podobu, termín a cenu programu. Cena se liší podle délky a náročnosti, většinou se pohybuje v rozmezí 40 – 100 Kč/dítě. Program v případě lze objednat i pro veřejnost. Realizace programu je omezena časovými možnostmi edukátora, prosíme objednávejte termíny s předstihem. Programy probíhají v Jenštejnském domě na berounském náměstí, v expozici pod širým nebem Geopark Barrandien nebo v terénu (exkurze).

Doporučujeme také návštěvu dalších objektů, které muzeum provozuje: Jenštejnský dům – Plzeňská brána – Geopark Barrandien – Muzeum Hořovicka – Městské muzeum v Žebráku. Návštěvu muzea můžete spojit s výletem na nedaleký hrad Karlštejn, Točník či Křivoklát, do Koněpruských jeskyní nebo za berounskými medvědy ze známého večerníčku.

Kontakt na edukátora:

email: geopark@muzeum-beroun.cz