TZ přednáška Jak získat vodu, kde není? – 10. 3. 2022

Tisková zpráva | 10. března 2022

přednáška „Jak získat vodu, kde není?“

Beroun 14. února 2021

Přednáška na téma „Jak získat vodu, kde není?,“ která se v únoru kvůli nemoci neuskutečnila, proběhne v Muzeu Českého krasu 10. března 2022.

Doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D. v ní představí projekt S.A.W.E.R na získávání vody ze vzduchu, který je momentálně prezentován v českém pavilonu na výstavě EXPO 2020 v Dubaji.

Tomáš Matuška se na pražském ČVUT zabývá výzkumem obnovitelných zdrojů energie. Ve své přednášce přiblíží projekt na zajištění zdrojů pitné vody v extrémně suchých oblastech pouští a polopouští, který je v současnosti prezentován na výstavě EXPO 2020 v Dubaji.

Ukážu cestu výzkumníků od nápadu na autonomní získávání vody ze vzduchu, přes návrh, sestavení a testování zařízení v laboratoři, až po jeho instalaci a odzkoušení přímo v poušti ve Spojených arabských emirátech,“ upřesňuje docent Matuška téma své přednášky.

Muzeum Českého krasu, Husovo náměstí 87, Beroun

10. března 2022, od 18 h

Přednášku moderuje prof. Doubek (FF UK)

Vstupné 20 Kč

Akce se koná s finanční podporou města Berouna

Změna programu vyhrazena

Na akci se vztahují platná protiepidemická opatření.

2022-03-10-TZ-přednáška Jak získat vodu, kde není