Velikonoční tvoření se soutěží a minivýstavka kraslic

Program pro školy | 11.–14. dubna 2022

Muzeum Českého krasu nabízí školám velikonoční tvořivý program, při kterém si děti vyrobí kuřátko z vyfouknutého vajíčka, prohlédnou si kraslice ze soukromé sbírky a zapojí se do regionální soutěže.

Zdobení vajíček patří mezi oblíbené velikonoční tradice nejen v Česku. Nejrůznější exempláře českých i evropských kraslic má ve své sbírce paní Božena Musilová z Berouna. Její kraslice nyní budou k vidění jako součást velikonočního programu.

Děti si při něm samy vytvoří kraslici v podobě velikonočního kuřátka. Letos navíc propojíme tuto starou tradici se zcela novodobou výzvou Domečku Hořovice „Velikonoční Kuřátkov 2022“ (více informací v příloze). Má za cíl podpořit výzdobu obcí a najít město či vesnici s nejvyšším počtem vytvořených kuřátek na jednoho obyvatele. Účastí na tvořivém programu v muzeu tak můžete pomoci své obci k vítězství v tomto velikonočním klání.

Program je určen MŠ a 1. stupeň ZŠ

Nabízené termíny 11. až 14. 4. 2022 vždy od 8:00, 10:00 a 13:00

Časová dotace programu: cca 60 minut

Cena programu: 30,- Kč/žák, pedagogický doprovod zdarma.  V ceně je i návštěva stálých expozic muzea.

Objednávku můžete provést na pokladně Muzea Českého krasu:  tel.: 311 624 101, mob.: 601 374 246

Každé dítě si sebou přinese vyfouklé vejce!