Muzeum oslaví dva významné svátky symbolickým vstupným

Tip | 18. 4. a 18. 5.

Muzeum Českého krasu, Husovo nám. 87, Beroun

První svátek Mezinárodní den památek a historických sídel je 18. dubna. Tématem letošního roku je dědictví vzdělávání (školy, univerzity, knihovny, akademie atd.) v nejrůznějších místních i kulturních souvislostech. Vzdělávání patří ke kultuře lidského společenství od samých jeho počátků. Samozřejmě má podstatný vliv i na to, jakým způsobem lidé v nynější době oceňují hodnoty památek.

V tento den můžete expozice muzea navštívit nejen za symbolické vstupné ve výši 1 Kč, ale kromě prohlídky expozic se můžete zúčastnit i doprovodného programu ke stálým expozicím a aktuální výstavě Sběratelé zkamenělin vystavují. Můžete například pátrat po zkamenělé stopě dinosaura, nebo zjistit, jaký význam mají pro sběratele tzv. šárecké kuličky.

DSC_0421.JPGDruhý svátek připadá na 18. 5. a je jím Mezinárodní den muzeí, jehož letošním tématem je Muzeum (pamět + tvořivost). I v tento svátek můžete expozice muzea navštívit za symbolické vstupné ve výši 1 Kč a zúčastnit se také doprovodného programu.