CHYSTÁME: Acháty a křemeny – krása skrytá v kamenech

Připravovaná výstava | od 16. 5. 2019 - 29. 9. 2019

Nová výstavy v Muzeu Českého krasu vás přesvědčí, že příroda je mocná čarodějka, která dokáže vytvářet nefalšovaná umělecká díla. Geologové Muzea Českého krasu to od poloviny května budou prezentovat na výstavě Acháty a křemeny – krása skrytá v kamenech.

K vidění budou ty nejlepší kusy krásných polodrahokamů z posledních desetiletí, které se podařilo ve spolupráci se soukromými badateli shromáždit. Jedná se o unikátní kameny z řady dnes už neexistujících regionálních lokalit.

Chybět nebudou detailní velkoformátové fotografie, které ukážou, jak dokonalé barevné kompozice umí příroda vyprodukovat. Návštěvníci dále budou moci zhlédnout videa ze sběru a zpracování achátů nebo se seznámit pomocí modelu sopky s vulkanickou činností, která stála u jejich zrodu.

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 16. května 2019 v 17 hodin. Výstava potrvá do konce září 2019.