Ke kameni kámen aneb Za kameny v berounských památkách

Komentovaná procházka městem | 16. 4. 2019, 16 hod.

Muzeum Českého krasu nabízí zájemcům o historii a geologii neobvyklý zážitek. V doprovodu muzejního geologa a historika se v úterý 16. dubna budete moci projít centrem města a dozvědět se více kamenech, které byly použity při stavbě nejznámějších berounských památek.

Tušíte např., kde a jaké zkameněliny lze nalézt v portálu Jenštejnského domu nebo odkud se vzal kámen použitý při stavbě hradeb?
Kromě těchto lokalit vás čekají také zastavení u kašny a sochy sv. Jana Nepomuckého, Jana Husa, u památníku padlých, na Plzeňské bráně a dalších zajímavých místech, která většina z nás míjí bez povšimnutí.
Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel za zvýhodněnou cenu 30 Kč dospělý, 15 Kč dítě.
Začátek v úterý 16. dubna 2019 v 16 hod. v budově MČK na Husově náměstí, doba trvání cca 1,5 – 2 hodiny.