Výstava Beroun: Netopýři tajemní a zranitelní

Výstava Beroun - Geopark Barrandien | 1. června – 29. října 2023

Ve výstavním prostoru Konírna je k vidění výstava Netopýři tajemní a zranitelní.

Výstava ukazuje rozmanitost netopýřích druhů vyskytujících se v České republice a představuje netopýry jako jedinečné živočichy, kteří si zaslouží žít v naší blízkosti. Kromě
informací o způsobu jejich života či metodách výzkumu, se dotýká také problematiky jejich ochrany, zejména z pohledu soužití netopýrů a lidí v budovách.
Panely s fotografiemi českých chiropterologů a doprovodným komentářem doplňují ukázky literatury, výzkumných pomůcek či speciálních budek pro netopýry. Součástí výstavy
je také prezentace hlasů několika druhů netopýrů z ultrazvukového detektoru, kterou si mohou návštěvníci sami pouštět, pracovní listy pro děti a další interaktivní prvky.

Výstava zahrnuje celkem 14 panelů s fotografiemi a texty. Součástí výstavy jsou dále drobné prostorové exponáty (např. výzkumné pomůcky, kostra netopýra, budky, literatura).

„Výstava byla vytvořena Českou společností pro ochranu netopýrů v rámci projektu podpořeného SFŽP ČR a MŽP.“

Vstup přes expozici Geopark Barrandien, Slapská ul., Beroun.

1. 6. – 29. 10. 2023