Mezinárodní den muzeí a galerií

akce | 18. 5. 2017

Muzeum Českého krasu Beroun (Jenštejnský a Salátovský dům, Geopark Barrandien) a Muzeum Hořovicka

Každoročně připadá na 18. květen Mezinárodní den muzeí a galerií. V letošním roce Vás při této příležitosti zveme k návštěvě muzea, kde na Vás budou čekat komentované prohlídky, akce pro děti a snížené vstupné – 5,- Kč pro každého návštěvníka.

V Muzeu v Berouně budou probíhat komentované prohlídky jak vnitřních expozic umístěných v Jenštejnském a Salátovském domě, tak i venkovní expozice Geopark Barrandien. V geoparku bude dále možné si vyzkoušet hledání zkamenělin a tu nejlepší nalezenou zkamenělinu si mohou návštěvníci odnést s sebou domů. Kdo bude mít zájem, může si vyzkoušet i různé hádanky s pravěkou tématikou.

V Muzeu Hořovicka (pobočka Muzea Českého krasu umístěná v areálu Starého zámku v Hořovicích) budou probíhat komentované prohlídky expozice a doprovodný program v podobě jednoduchých soutěží pro děti ve spolupráci s RC Kaleidoskop.