Muzejní noc „Třináctky nejen v dějinách“

akce: Beroun | 9. 6. 2017, 18 - 22 hod.

Muzeum Českého krasu, Husovo nám. 87, Beroun

V letošním roce připravujeme v Berouně již 13. muzejní noc. Toto číslo bude návštěvníky provázet celým programem. Ve spolupráci s Muzeum berounské keramiky jsme připravili 13 stanovišť, kde se budou moci seznámit s 13 zajímavostmi z depozitáře, „13“ v dějinách, představíme 13 osobností regionu, 13 zajímavostí z oborů botanika, geologie a archeologie, ukážeme průběh minulých muzejních nocí ve fotogalerii, seznámíme s „13“ v různých jazycích a písmech a v neposlední řadě si budou návštěvníci moci vypálit 13 ran na různé cíle. Na Plzeňské bráně všechny zájemce kolegové z hvězdárny ze Žebráka seznámí se zajímavostmi na obloze, v Muzeu berounské keramiky si budou moci pro změnu vyzkoušet svou šikovnost při točení na kruhu nebo malování kukačkou a doplnit znalosti při skládání obřího kvarteta. Po celou dobu budou sbírat korálky a při předložení všech třináctí obdrží klíč ke své 13. komnatě. Celá akce bude proložena účinkováním skupiny historického šermu, která v jednotlivých vstupech nejen zahájí průvodem Templářů na náměstí celou akci, ale na dvoře muzea slavnostně příjme nového rytíře do svého řádu, připraví turnaj a návštěvníky seznámí se zbraněmi a zbrojí rytířů 13. století, a malou ohňovou show s tancem ukončí večerní program.

Skupina historického šermu podrobně:

18:00 Slavnostní zahájení muzejní noci před muzeem + průvod kolem náměstí

18:30 Uvítání hostů na dvoře muzea: Templáři – přijímání nových rytířů do řádů Templářů

19:30 Tanec s mečem: Ukázky souboje formou turnaje Templářů

20:30 Tanec s šátky: Interaktivní povídání o zbraních a zbrojích Templářů