Berounka divoká i romantická

výstava v domově seniorů tgm | 21. 6. - 25. 9. 2017, vernisáž se uskuteční 21. 6. ve 14,30 hod.

Domov seniorů TGM, Pod Studánkou 1884, 266 01 Beroun

V Domově seniorů TGM probíhá od 21. 6. do 25. 9. 2017 výstava Berounka divoká, romantická. Vznikla spoluprací Muzea Českého krasu v Berouně, Domova seniorů TGM a členů fotografických spolků Berounští fotorici a Fotoklub Beroun. Své snímky poskytli fotografové Jiří Semrád, Zdeněk Zůna, Ondřej Šimon, Jiří Zýma, Roman Vápeník, Svatopluk Malík a Jiří Pavlis, část fotografií dodalo Muzeum Českého krasu ze svých sbírek a od svých pracovníků Ivany Macháčkové a Jiřího Zápotockého.

Fotografie jsou rozděleny do několika celků dokumentujících povodně roku 1940, 1981, 2002 a 2013. Připomínají dramata povodní, které napáchaly škody ve městě i okolí. Součástí je i několik samostatně stojících fotografií ukazujících řeku z té příjemnější stránky.

Výstava je doplněna o starší soubory Po stopách povodní Městského úřadu Beroun, vracejících se k povodni roku 2002, a Co voda vzala a dala Muzea Českého krasu v Berouně, představující vodou poškozené sbírkové předměty a následnou obnovu jejich dřívější krásy.

Výstava je součástí cyklu, který se koná pod záštitou Richarda Dolejše, poslance Parlamentu ČR. Patronát nad výstavou přijali starosta města Berouna Mgr. Ivan Kůs a Mgr. Lenka Šmídová, místostarostka Berouna v roce 2002.