Do světa pradávných sopek

Vzdělávací program | 2020

Muzeum Českého krasu pomáhá učitelům s rozvojem přírodovědného vzdělávání. Do své nabídky od června 2019 zařazuje edukační program s názvem Do světa pradávných sopek.

Děti se při něm seznámí s pohybem kontinentů a s tím souvisejícím vznikem sopek, osahají si ukázky vulkanických hornin, dozví se, jaké mají sopečné materiály využití a poznají Berounsko jako kraj s dramatickou geologickou minulostí. Součástí projektu je i jednoduchý chemický pokus simulující sopečnou erupci, videoprojekce se záběry vulkánů a výtvarná aktivita. Školáci si v rámci programu také namalují vlastní sopku a ozdobí ji skutečným sopečným materiálem (drtí z láv či jiných sopečných produktů).

Druhou nabídkou v rámci projektu je také Vycházka s geologem k pozůstatkům místních sopek. Muzejní geolog vezme žáky k pozůstatkům sopečné činnosti v okolí Berouna a přímo v terénu žákům ukáže místa sopečné činnosti. Cílem bude geologicky zajímavá lokalita v údolí Berounky u Lištice, domluvit však lze i alternativní cíl v okolí objednávající školy, pokud je k dispozici.

Vzdělávací program vhodný především pro 1. a 2. st. ZŠ a pro SŠ je navázán na Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání a jeho podoba bude vždy individuálně přizpůsobena věku účastníků a požadavkům škol.

Cena 30 Kč/žák – program v budově MČK

Cena 10 Kč/žák – vycházka

Vzdělávací program Do světa pradávných sopek je financován z prostředků Ministerstva kultury ČR v rámci dotačního programu Podpora výchovně vzdělávacích aktivit v muzejnictví, tematický okruh 1: Edukační aktivity v rámci muzejních expozic ze Sbírek evidovaných v Centrální evidenci sbírek muzejní povahy (CES)

Program, který bude probíhat do 31. 12. 2019 v prostorách Muzea Českého krasu v Berouně, Husovo nám. 87. nebo v terénu, je třeba objednat na tel. telefon: 311 624 101 nebo na emailu pokladna@muzeum-beroun.cz. Doba trvání je cca 90 – 120 min. (program v muzeu), případně 30 – 60 min. (vycházka) dle domluvy.
| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu