Bylinkářská vycházka – Svatý Jan pod Skalou

Komentovaná vycházka | 17. července, 10 hod.

Bylinkářská vycházka okolím Svatého Jana pod Skalou se uskuteční 17. 7. 2022 od 10.00. Pro Muzeum Českého krasu ji externě povede lékárnice a zkušená znalkyně bylin Dagmar Váňová. Dozvíte se, jaké léčivé rostliny právě kvetou a jak vám mohou prospět. Lektorka také přiblíží, jak bylinky správně trhat a skladovat a jak z nich vyrábět masti a tinktury. Poznáte mocné svatojánské byliny jako např. třezalku nebo pelyněk, dále popenec, černý bez, jetel a mnoho dalších.

PharmDr. Dagmar Váňová

Vystudovala Farmaceutickou fakultu UK, získala doktorát z Klinické farmacie. V Řevnicích 15 let provozovala soukromou lékárnu U Stříbrné hvězdy. V roce 2022 absolvovala garantovaný kurz České lékárnické komory se zaměřením na léčivé rostliny. Již tři roky nabízí své výrobky v bylinářském stánku na farmářských trzích v Dobřichovicích a v Černošicích. Je žačkou sestry Damiány, která působila na Velehradě.

Sraz na parkovišti u kláštera v 10.00, cena 120 Kč/osoba. Předchozí rezervace není nutná, prodej vstupenek na místě.