Koncert Rak & Rak (Středočeské kulturní léto)

Koncert Beroun | 15. července 2022, 19 hod.

Muzeum Českého krasu pořádá v Berouně jako součást festivalu Středočeské kulturní léto koncert Štěpána a Jana-Matěje Rakových.

Jedná se o společný projekt otce se synem, který zaujme originalitou a špičkovým uměním obou hudebníků. Uslyšíte unikátní kombinaci kamenné kytary Štěpána Raka a dřevěné kytary Jana-Matěje z roku 1830.

Zazní společné skladby z alba Domov můj i suita „Znovu“, věnovaná recitátorovi Alfredu Strejčkovi, který statečně bojuje s ochrnutím končetin. Jan-Matěj Rak uvede své zpracování lidových písní včetně těch z Berounska a výběr ze skladeb hudebníka Josefa Slavíka, rodáka z nedalekých Jinců. Program bude provázen slovem, každá skladba bude zvlášť představena.

Název akce: Rak & Rak

Termín: 15. 7. 2022, 19.00

Místo: pod širým nebem ve venkovní expozici Geopark Barrandien

Slapská ulice, Beroun

Vstupné: 200 Kč

Vstupenky je možné zakoupit předem na https://goout.net/cs/rak-and-rak/szmxlqt/ nebo na pokladně muzea (Husovo nám. 87, Beroun). Rezervace na tel. 311 624 101 nebo emailem na pokladna@muzeum-beroun.cz. V prodeji budou také na místě v den koncertu.

Koncert se koná s finanční podporou Středočeského kraje jako součást festivalu Středočeské kulturní léto.