Hradozámecká noc Hořovice

Kulturní program | 31. srpna 2019, 18 - 22 h

Areálu Starého zámku v Hořovicích ožije kulturním programem v rámci celorepublikové akce Hradozámecká noc, kterou pořádá Národní památkový ústav. Otevřen k nočním prohlídkám bude také Státní zámek Hořovice v těsném sousedství.

Starý zámek nabídne od 18 hodin podvečerní prohlídku stálé regionální expozice Muzea Hořovicka, ale návštěvníci mohou využít příležitosti se podívat také na obě sezónní výstavy.
První z nich, Historie sirkařsktví na Hořovicku, se zaměřuje na historii zdejších významných sirkařských továren z konce 19. století. Druhá, Z historie SDH Hořovice, představuje činnost sboru dobrovolných hasičů v Hořovicích formou fotografií a artefaktů.
Ve vnitřních prostorách čeká zájemce rovněž přednáška historičky příbramského muzea pojednávající o duchovi brdských lesů Fabiánovi. Hudební vstoupení zajistí lovecké spolek mysliveckých trubačů a od 20:30 hodin vystoupí západočeská kapela ATLAS. Po celou dobu trvání akce bude k prohlédnutí prezentace o přírodě a myslivosti ČSOP z Rokycan.| Vytisknout tiskovou zprávu Vytisknout tiskovou zprávu